31 MINUT WYWIADU O ARCHIWUM

Gościłam w audycji „Ulica Kulturalna” u Rafała Potockiego w Radiu Rzeszów i opowiedziałam, dlaczego uparcie dążę do stworzenia archiwum życia i twórczości mojego ojca Alfreda Bielca. Do posłuchania 31 minut wywiadu.

Rafał o tej rozmowie napisał tak: „To historia rodzinna, ale także zachęta dla innych do poznawani rodzinnej przeszłości. Do zadawania bliskim niełatwych pytań.”

W moim projekcie chodzi o szukanie odpowiedzi na pytania, których nie zadałam zmarłemu ojcu, który był złotnikiem, grawerem, metaloplastykiem, człowiekiem fascynującym, ale mającym też swoje wady. Jak każdy.

Dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybrałam się w podróż w głąb pamięci o moim tacie.

Zapraszam do posłuchania audycji https://www.radio.rzeszow.pl/audycje/1684/nielatwe-pytania-kingi-bielec wystarczy kliknąć ikonkę głośnika w prawym górnym roku nad zdjęciem.

Czeka mnie przeglądanie setek archiwalnych zdjęć, docieranie do miejsc i osób, które na nich widnieją. Czy to mi się uda? Nie wiem, ale sam proces jest dla mnie ciekawy.

Chcę stworzyć nietypową monografię, zbiór opowieści, przeplatanych zdjęciami, archiwalnymi materiałami i dokumentami, które pokażą mojego ojca w sposób, w jaki sama chciałabym poznać człowieka. Mam nadzieję, że stanie się to inspiracją dla innych do odkrywania własnego domowego archiwum.

Zapraszam Was do udziału w tej podróży. Możecie to robić poprzez komentowanie postów na tym blogu, śledzenie mojego instagrama czy facebooka. Linki odnajdziecie na dole strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *